Termometr DS-TERM bezprzewodowy termometr WiFi DS18B20 4 – kanałowy Android

DS-TERM Bezprzewodowy Termometr WiFi DS18B20 Aplikacja Android

Termometr DS-TERM 

„Termometr DS-TERM” to termometr bezprzewodowy działający w technologii WiFi, współpracujący z popularnymi czujnikami temperatury „DS18B20” w zakresie temperatur -55 do 125 stopni Celsjusza. Do odczytu temperatury zaprojektowano bezpłatną aplikację „DS-TERM-AND” działającą na urządzeniach z systemem Android wyposażonych w WiFi. Termometr posiada także funkcję zapisu temperatury na zewnętrznym serwerze.

W zależności od zakupionej wersji „Termometr DS-TERM” posiada następujące parametry:

– połączenie z termometrem przez sieć WiFi utworzoną przez termometr DS-TERM
(dostępne we wszystkich modelach serii DS-TERM)

– połączenie z termometrem przez sieć lokalną (router)
(tylko modele: DS-TERM-200 i DS-TERM-500)

– możliwość aktualizacji oprogramowania termometru przez internet

– zapis pomiarów temperatury w bazie danych na zewnętrznym serwerze w domenie www.polpunkt.pl i odczyt za pomocą przeglądarki internetowej z każdego miejsca na świecie posiadającego dostęp do internetu.
(tylko model: DS-TERM-500)

Aplikacja DS-TERM-AND

ZESTAWIENIE PARAMETRÓW DOSTĘPNYCH TERMOMETRÓW

* Pierwsze 12 miesięcy korzystania z usługi gratis, przedłużenie korzystania z usługi udostępnienia bazy danych 49,99 zł / 12 miesięcy.

Seria „DS-TERM” obejmuje następujące wersje:
DS-TERM-100
DS-TERM-200
DS-TERM-500

Połączenie z termometrem przez sieć WiFi utworzoną przez termometr DS-TERM
(dostępne we wszystkich modelach serii DS-TERM)
Po podłączeniu zasilania do termometru serii DS-TERM, moduł termometru tworzy sieć wifi, z którą należy się połączyć urządzeniem z systemem Android w wersji 4+ (np. smartfonem lub tabletem) za pomocą pobranej aplikacji. Po połączeniu temperatura przesyłana jest bezpośrednio przez utworzoną sieć wifi do urządzenia z  systemem Android w wersji 4+ z zainstalowaną aplikacją do odczytu temperatury. Aplikacja łączy się bezpośrednio z termometrem DS-TERM  i nie wykorzystuje do tego celu sieci wifi otaczających.

Bezpośrednie połączenie WiFi

Połączenie z termometrem przez sieć lokalną (router)
(tylko modele: DS-TERM-200 i DS-TERM-500)
Modele „DS-TERM-200”  i „DS-TERM-500” posiadają funkcję, która pozwala na połączenie z lokalną (np. domową) siecią WiFi. Po połączeniu przez sieć utworzoną przez termometr DS-TERM, można dokonać konfiguracji termometru dla połączenia z routerem w lokalnej sieci WiFi. Konfiguracja polega na wpisaniu w aplikacji nazwy i hasła lokalnej sieci WiFi. Po prawidłowej konfiguracji termometr połączy się z lokalną siecią WiFi. Gdy termometr jest połączony z lokalną siecią WiFi można się łączyć z termometrem przez sieć lokalną. Takie połączenie pozwala także zwiększyć odległość miedzy urządzeniem z aplikacją do odczytu temperatury a termometrem DS-TERM.

Połączenie przez sieć lokalną

Aktualizacja oprogramowania termometru przez internet

(tylko modele: DS-TERM-200 i DS-TERM-500)
Modele „DS-TERM-200”  i „DS-TERM-500” posiadają system, która pozwala aktualizację oprogramowania termometru. Gdy nowe oprogramowanie zostanie udostępnione przez producenta aplikacja DS-TERM-AND połączona z termometrem wykryje nowe oprogramowanie i udostępni możliwość aktualizacji termometru. Aby dokonać aktualizacji należy połączyć termometr z lokalną siecią WiFi która posiada dostęp do internetu.

Zapis pomiarów temperatury w bazie danych na zewnętrznym serwerze
(tylko model: DS-TERM-500)
Model  „DS-TERM-500” umożliwia zapis pomiaru temperatury w bazie danych na zewnętrznym serwerze w domenie www.polpunkt.pl. Możesz wtedy dokonywać odczytu temperatury zapisanej w bazie danych z każdego miejsca na świecie za pomocą przeglądarki internetowej. Wystarczy że wejdziesz na stronę internetową: www.polpunkt.pl/ds-term-500 i wpiszesz otrzymany po zakupie klucz dostępu. Klucz to hasło dostępu do tabeli oraz wykresu utworzonego na podstawie przesłanych do bazy danych pomiarów temperatury z termometru. Aby było możliwe zapisywanie danych w bazie danych termometr DS-TERM-500 musi zostać podłączony do lokalnej sieci WiFi, która posiada dostęp do internetu. Baza danych przechowuje  aż do 10 000 rekordów. Wartość temperatury odczytywana jest z termometru i zapisywana w bazie danych co 1 minutę. Czyli na przykład może przechowywać wyniki pomiarów co najmniej z 7 dni,  jeżeli termometr jest stale połączony z bazą danych, lub więcej jeżeli łączy się sporadycznie. Pierwsze 12 miesięcy korzystania z usługi gratis, przedłużenie korzystania z usługi udostępnienia bazy danych 49,99 zł / 12 miesięcy.

Połączenie z bazą danych

Zawartość bazy danych przedstawiona jest w postaci tabeli i wykresu

Tabela temperatur
Wykres temperatur

Opis działania termometru DS-TERM
Pomiar wartości temperatury dokonywany jest co 1 sekundę i przesyłany jest przez sieć wifi do urządzenia z systemem Android w wersji 4+ z zainstalowaną aplikacją do odczytu temperatury „DS-TERM-AND”.
Aplikacja może łączyć się bezpośrednio z termometrem serii DS-TERM  lub wykorzystać do tego celu lokalną sieć WiFi w zależności od zakupionej wersji termometru.
Dzięki wykorzystaniu technologii wifi możliwa jest duża odległość pomiędzy urządzeniem z aplikacją a termometrem z serii DS-TERM, a dzięki wykorzystaniu możliwości podłączenia do lokalnej sieci WiFi można ją jeszcze dodatkowo zwiększyć.
Maksymalna odległość zależy m.in. od tego czy znajdujemy się na otwartej przestrzeni czy w zamkniętym pomieszczeniu.

(Przed zakupem proszę pobrać aplikację i sprawdzić czy uruchamia się prawidłowo na urządzeniu na którym zamierzamy ją wykorzystywać)

W zestawie znajduje się
– Termometr „DS-TERM” w wersji w zależności od zamówienia
– Przewód zasilający o długości 1,5 metra zakończony wtykiem USB-A
– Komplet 4 wtyczek ze stykami do podłączenia czujników DS18B20
– Instrukcja obsługi

Wymiary termometru z serii „DS-TERM”
– Szerokość:  60 mm.
– Długość:  98 mm.
– Grubość: 20 mm.

Zasilanie
Moduł zasilany jest napięciem stałym 5V DC.
W zestawie znajduje się przewód zasilający o długości 1,5 metra zakończony wtykiem USB-A

Jako zasilacz można wykorzystać:
– standardowy zasilacz sieciowy o napięciu wyjściowym 5V/1A DC
– Ładowarkę do smartfonów 5V/1A
– Powerbank 5V, wówczas moduł można zabrać ze sobą wszędzie gdzie tego potrzebujemy.

Przewód zasilający z wtykiem USB-A

Zastosowanie termometru DS-TERM
Termometr z serii „DS-TERM” można wykorzystać wszędzie gdzie zachodzi potrzeba pomiaru temperatury, np. temperatury otoczenia, elementów które ulegają nagrzewaniu lub zamarzaniu, termometr można wykorzystać także do pomiaru temperatury cieczy (przy wykorzystaniu wodoodpornych czujników temperatury DS18B20).

Cyfrowe czujniki temperatury DS18B20
Brak Czujników w zestawie, należy je zakupić osobno.
Pomiar temperatury dokonywany jest przez wysoko wyspecjalizowane czujniki firmy DALLAS-MAXIM DS18B20, które nie wymagają i nigdy nie będą wymagały żadnej kalibracji. Po podłączeniu do modułu są od razu gotowe do pracy. Pomiar temperatury dokonywany jest co 1 sekundę. Dokładność pomiaru czujników DS18B20 wynosi do 0,5 stopnia Celsjusza. Długość przewodów czujników może wynosić nawet do 10 metrów. Długość przewodu nie wpływa w żadnym stopniu na dokładność pomiaru temperatury, ponieważ sygnał przesyłany jest cyfrowo.